Praktyki telewizyjne i filmowe

praktykibaner

Praktyki telewizyjne i filmowe, to jak sama nazwa wskazuje praktyczne warsztaty z zakresu sztuki telewizyjnej i filmowej skierowane do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, instruktorów pracujących w ośrodkach kultury. Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom praktycznych umiejętności z zakresu animacji komputerowej, obsługi ogólnodostępnych programów do obróbki grafiki i montażu filmowego, poprawnego używania amatorskiego sprzętu filmowego (kamery, aparaty fotograficzne, kamery w telefonach komórkowych, kamery internetowe). Wiedza zdobyta podczas warsztatów z pewnością pomoże w pracy z młodzieżą, która w dzisiejszych czasach potrzebuje nowych i ciekawych bodźców pobudzających do działania. Po dwóch dniach mega intensywnych ćwiczeń, każdy z uczestników będzie potrafił zaplanować realizację np. etiudy, napisać scenariusz, zrealizować zdjęcia filmowe, nagrać dźwięk, zmontować materiał, zrealizować animację poklatkową wykorzystując różne techniki i DARMOWE oprogramowanie. 

Poniżej przedstawiamy zagadnienia, które poruszymy podczas warsztatów. Czas trwania warsztatów minimum 1 dzień, maximum 3 dni. 

Zagadnienia.
Kamera, aparat, telefon.[czym i jak robić poprawne zdjęcia filmowe]
Oprogramowanie.[pokaz ogólnodostepnego, darmowego oprogramowania do animacji i montażu filmów]
Oświetlenie.[jak oświetlić plan nie mając profesjonalnego oświetlenia]
Dźwięk.[rejestrowanie dźwięku podczas nagrywania, nagrywanie lektora, obróbka dźwięku]
Scenariusz.[jak napisać scenariusz krótkiej etiudy]
Animacja poklatkowa.[darmowe programy do animacji klasycznej i komputerowej]
Stanowisko do animacji.[laptop, kamera internetowa, darmowe oprogramowanie]
Techniki animacji poklatkowej.[plastelina, papier, rysunek, budowanie lalek, scenografii, animacja aktora]
Greenbox.[nagrywanie na zielonym tle, kluczowanie]
Montaż filmowy.[nauka darmowego programu do montażu HitFilm 4 Express]
Rozdzielczości, kompresje.[jak przygotować film zachowując dobrą jakość]
Proste efekty specjalne.[dodawanie napisów, podpisówek, realizacja prostej czołówki]
ABC dziennikarstwa.[przygotowanie do wywiadu, jakie zadawać pytania]
Reportaż telewizyjny.[realizacja krótkiego reportażu z warsztatów-zdjęcia i montaż]
Telewizja internetowa.[zakładanie kanału telewizyjnego w internecie 'YouTube']
Prezentacja.[przygotowanie materiałów zrealizowanych podczas warsztatów, pokaz]

Warsztaty trwające 1 dzień pozwolą nam na opanowanie podstawowych umiejętności z zakresu filmowania, montażu i animacji komputerowej. Zrealizujemy także krótki reportaż. Optymalnie warsztaty powinny trwać 2 dni, podczas których poza szerszym omówieniem zagadnień, zrealizujemy etiudę fabularną. Uczestnikom zapewniamy sprzęt filmowy (kamery, aparaty fotograficzne), zestawy oświetleniowe, mikrofony bezprewodowe, zestawy do montażu z legalnym oprogramowaniem, zestawy do animacji komputerowej, wirtualne studio greenbox, blendy, statywy, monitory do odglądu.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu. Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.

Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv