Media bez tajemnic

baner senior

Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką wśród seniorek i seniorów. Nauczymy jak korzystać z internetu, jak zakładać pocztę e-mail i z niej korzystać, jak wysyłać i odbierać załączniki. Seniorzy zapoznają się z podstawami realizacji telewizyjnej i filmowej, nauczą się obsługi amatorskich kamer, aparatów fotograficznych, kamer internetowych i kamer w telefonach. Podczas warsztatów zrealizujemy z uczestnikami profesjonalnego newsa telewizyjnego, reportaż opowiadający o miejscu w którym odbyły się warsztaty i krótką formę fabularną. Przy pomocy prostego w obsłudze oprogramowania do tworzenia animacji komputerowej zrealizujemy proste animacje poklatkowe. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, uczestnicy po zakończeniu warsztatów posiadając niezbędną wiedzę, będą mogli bawić się z wnukami w tworzenie filmów animowanych, prostych filmów fabularnych, bez problemu skorzystają ze Skypa, czy innych programów do komunikowania się. Podstawowa znajomość obsługi prostych programów do edycji filmów i grafiki pozwoli na samodzielne rejestrowanie i montaż mteriałów filmowych. Do udziału w warsztatach zapraszamy seniorów a także seniorów z wnukami.

Dzień 1.
Rozgrzewka.[ćwiczenia mające za zadanie zintegrować uczestników]
Obsługa komputera.[zakładanie poczaty e-mail, obsługa Skypa, Time viewer, Movie Maker]
Oprogramowanie do tworzenia klasycznej animacji.[nauka obsługi programów qStopMotion]
ABC poprawnego filmowania.[filmowanie telefonem, obsługa amatorskich kamer i aparatów]
Animujemy:[plastelina, wycinanka, rysynek, animacja aktora]
Montaż filmowy.[obsługa darmowego programu Mowie Maker]
Skype, TimeViewer:[obsługa oprogramowania, konferencja, przesyłanie plików]
Zadanie domowe.[przygotować 5 pytań do realizacji nagrań-wywiad/rozmowa przed kamerą]
Dzień 2.
Analiza pomysłów.
Wywiad przed kamerą.[jak poprawnie nagrać wywiad przy pomocy jednej kamery]
Realizacja reportażu z warsztatów.[zajęcia w małych grupach. Grupa zdjęciowa, animacyjna, montażowa]
Zakończenie warsztatów.[prezentacja materiałów, rozdanie dyplomów ukończenia warsztatów]

Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział seniorów w projekcie "MEDIA BEZ TAJEMNIC" gwarantuje długofalowe korzyści dla Państwa. Podczas warsztatów powstają materiały filmowe i fotograficzne. Każdy materiał filmowy będzie rozpoczynał się planszą z informującą kto był organizatorem warsztatów. Na naszej stronie www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook umieścimy obszerną fotorelację z warsztatów wraz z opisem i informacją o organizatorze. Zapraszamy także lokalne media, które bardzo często realizują materiały filmowe i zdjęciowe z warsztatów-www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a mieszkańcami.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 1 dzień/8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu.
Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv