Telewizja internetowa

tibaner

Każdy z nas w dzisiejszych czasach ma dostęp do urządzeń nagrywających filmy - telefony komórkowe, cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery internetowe czy też 
coraz tańsze kamery HD. Na popularnych serwisach takich jak YouTube pojawia się każdego dnia mnóstwo nowych kanałów filmowych. Niestety w większości materiały realizowane są w mało przemyślany sposób, niezbyt atrakcyjne, słabe pod względem merytorycznym i technicznym. Celem projektu "Telewizja internetowa jest stworzenie od podstaw ciekawego kanału filmowego i umieszczenie go w serwisie YouTube. Nauczymy jak skutecznie planować prowadzenie swojego kanału, jak poprawnie realizować zdjęcia filmowe, jak nagrać profesjonalnie dźwięk, skąd pozyskać darmową muzykę jak zrobić animację komputerową i jak ciekawie zmontować materiał filmowy tak, żeby efekt końcowy był w pełni profesjonalny. Podczas warsztatów stworzymy od podstaw telewizję internetową np. [kanał filmowy Domu kultury, Gminnego Ośrodka Kultury lub kanał w którego nazwie będzie miejscowość w której realizowane były warsztaty].

PROGRAM WARSZTATÓW
Dzień 1.
Rozgrzewka.[ćwiczenia mające za zadanie zintegrować uczestników]
Wideo do sieci-omówienie gatunków.[wideo blog, e-kabaret, wirusowe wideo, gameplay, poradniki wideo, materiały informacyjne]
Zarządzanie produkcją.[jak napisać scenariusz, organizacja zdjęć filmowych, postprodukcja]
Różne kamery, różne możliwości.[filmowanie z automatyką czy manualnie, kiedy używać statywu]
Dźwięk.[jak nagrać poprawnie dźwięk, jakich używać mikrofonów]
Sztuka operatorska.[poprawne kadrowanie, balans bieli, oświetlenie planu]
ABC dziennikarstwa.[jak nagrać wywiad, konstrukcja materiału informacyjnego]
Próbne realizacje różnych gatunków filmowych. [vblog, e-kabaret, viral video, poradnik wideo, program informacyjny]
Montaż filmowy.[techniki montażu, triki montażowe,efekty specjalne, green box]
Animacja komputerowa. [projektowanie czołówek, animacji, napisów]
Przygotowanie kanału filmowego.[wymyślamy nazwę, planujemy strategię]
Zadanie domowe.[przygotować pomysły na filmy]

Dzień 2.
Omówienie przygotowanych pomysłów/scenariuszy.
Podział na grupy i realizacja materiałów tematycznych.[materiał informacyjny, vblog, e-kabaret, gameplay]
Montaż materiałów.[obsługa oprogramowania Adobe, montaż, oprawa graficzna, udźwiękowienie]
Wgranie materiałów na serwer.[słowa kluczowe, promocja e-mail, facebook]
17:00. [startuje nasza internetowa telewizja]

Korzyści płynące ze współpracy przy projekcie.
Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział młodych ludzi w projekcie “TELEWIZJA INTERNETOWA-od pomysłu po realizację” gwarantuje długofalowe korzyści dla Państwa. Przy tworzeniu i prowadzeniu telewizji internetowej, będzie pracowała młodzież z Państwa Gminy. Młodzież widząc, że ich kanał filmowy jest oglądany będą sami tworzyć nowe materiały filmowe [np. rozrywkowe czyli e-kabarety, vblogi, materiały informacyjne]. My będziemy dodatkowo promować kanały które powstaną podczas warsztatów na naszej stronie internetowej www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu www.facebook.com/warsztatytv . Prowadzenie własnej telewizji internetowej da młodzieży poczucie wartości, pozwoli się rozwijać artystycznie, nauczy jak pracować w grupie aby odnieść sukces. Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a młodymi mieszkańcami.
Warsztaty telewizyjne i filmowe wzbudzają duże zainteresowanie w mediach i bardzo często pojawia się informacja o warsztatach, które prowadzimy - www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Państwa obecność w projekcie, jako Partnera z pewnością utrwali Państwa wizerunek jako instytucji dla której edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo istotną sprawą i której zależy na przygotowaniu młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Uczestnikom zapewniamy sprzęt filmowy (kamery, aparaty fotograficzne), zestawy oświetleniowe, mikrofony bezprzewodowe, zestawy do montażu z legalnym oprogramowaniem, zestawy do animacji komputerowej, wirtualne studio greenbox, blendy, statywy, monitory do podglądu.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu. Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv