Akademia młodego filmowca

amfbaner

Warsztaty "Akademia młodego filmowca" mogą trwać od 1 do 3 dni. Zamieszczony poniżej program warsztatów dotyczy zajęć trwających 2 dni w godzinach 10:00-17:00. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych dla najmłodszych największy nacisk kładziemy na rozwijanie zainteresowań plastycznych i artystycznych. W przystępny sposób zapoznajemy dzieci z prostymi programami do poklatkowej animacji komputerowej, tworząc z uczestnikami ciekawe filmy animowane. Animacje realizujemy prostymi metodami wykorzystując kredki, papier, klocki Lego. Każdy z uczestników otrzymuje od nas program komputerowy, aby po zakończeniu warsztatów mógł w domu tworzyć swoje animacje. Animacje to nie wszystko. Podczas warsztatów telewizyjnych i filmowych bawimy się z dziećmi w telewizję, realizując np. dziennik telewizyjny, czy prognozę pogody i wiadomości sportowe. Do tego celu wykorzystujemy wirtualne studio czyli tzw. green box. Największą atrakcją jest realizacja filmu fabularnego. Dzieci próbują swoich sił jako aktorzy, realizatorzy zdjęć, dźwiękowcy, reżyserzy. Na plan zabieramy całą szafę przebrań, peruk i rekwizytów filmowych np. filmowy klaps, czy reżyserski megafon, który cieszy się dużym zainteresowaniem. :)
Gwarantujemy filmową zabawę na całego!!!

PROGRAM WARSZTATÓW (2 dni)

Dzień 1.
Rozgrzewka.[ćwiczenia mające za zadanie zintegrować uczestników]
Pokaz sprzętu filmowego.[kamery HD, kamery GoPro, steadycam, oświetlenie, mikrofony bezprzewodowe]
Telewizja od kuchni. [pokaz dwóch krótkich materiałów filmowych pokazujących jak wygląda praca przy tworzeniu programów "Pytanie na śniadanie" i "Panorama".
ABC poprawnego filmowania. [pokaz krótkich filmów DOBRZE i ŹLE]
Zabawa z kamerą.[uczestnicy w grupach realizują krótkie materiały filmowe]
Analiza nagrań.[powtórka ćwiczenia]
Realizacja filmu fabularnego.[analizujemy scenarisz, nauka tekstu, podział na role-każdy spróbuje swoich sił jako aktor,operator kamery, dźwiękowiec, reżyser]
Realizacja programu informacyjnego.[młodzi dziennikarze realizują materiał filmowy z warsztatów]

Dzień 2.
Animacja komputerowa.[wprowadzenie w świat filmu animowanego]
Realizacja animacji poklatkowej.[wykorzystujemy kredki, farby, kartki. Tworzymy animacje mając do dyspozycji 2 stanowiska do animacji poklatkowej]
Realizacja animacji komputerowej.[animacja realizowana przy pomocy prostego programu komputerowego - do dyspozycji 3 stanowiska z oprogramowaniem]
Montaż filmowy.[montujemy newsa, fabułę i animację.]
Zakończenie warsztatów.[wręczenie dyplomów imiennych ukończenia warsztatów]

Warsztaty prowadzone w bardzo ciekawy i przemyślany sposób, oparte na spontanicznej aktywności dziecka. Prowadzimy warsztaty zgodnie z podstawowymi zasadami oddziaływań wychowawczych: stopniowanie trudności, systematyczność, ciągłość oddziaływań. Warsztaty ze względu na ciekawą tematykę, pozostają na długo w pamięci dziecka, które podczas warsztatów wkracza na kilka chwil w świat zarezerwowany dla dorosłych, jest kimś ważnym „pracuje w telewizji”, mamy nadzieję, że warsztaty będą podwaliną do późniejszego zainteresowania się sztuką audio wizualną, filmem, telewizją, teatrem.

Korzyści płynące ze współpracy przy projekcie:
“AKADEMIA MŁODEGO FILMOWCA’
Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział młodych ludzi w projekcie "AKADEMIA MŁODEGO FILMOWCA” gwarantuje długofalowe korzyści dla Państwa. Podczas warsztatów powstają materiały filmowe i fotograficzne. Każdy materiał filmowy będzie rozpoczynał się planszą z nazwą i logotypem organizatora warsztatów. Na naszej stronie www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook umieścimy obszerną fotorelację z warsztatów wraz z opisem i informacją o organizatorze. Zapraszamy także lokalne media, które bardzo często realizują materiały filmowe i zdjęciowe z warsztatów-www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a młodymi mieszkańcami. Państwa obecność w projekcie jako Partnera z pewnością utrwali Państwa wizerunek jako instytucji dla której edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo istotną sprawą i której zależy na przygotowaniu młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Uczestnikom zapewniamy sprzęt filmowy (kamery, aparaty fotograficzne), zestawy oświetleniowe, mikrofony bezprewodowe, zestawy do montażu z legalnym  oprogramowaniem, zetawy do animacji komputerowej, wirtualne studio greenbox, blendy, statywy, monitory do odglądu.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 1 dzień/8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu.
Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv