News, reportaż, reklama

newsbaner

Dwa dni zabawy w telewizję i film. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, reporterskich, operatorskich i montażowych. Podczas warsztatów zrealizujemy z uczestnikami profesjonalnego newsa telewizyjnego, reportaż opowiadający o miejscu w którym odbyły się warsztaty i reklamy telewizyjne. Przy realizacji newsa każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako dziennikarz, operator kamery czy dźwiękowiec. Realizacja filmu fabularnego zainteresuje z pewnością młodych aktorów i reżyserów i wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak wygląda praca na prawdziwym planie filmowym. Realizując reklamy telewizyjne uczestnicy nauczą się jak wykorzystać wirtualne studio, jak zrobić animację poklatkową i komputerową wykorzystując takie programy jak DragonFrame, Adobe After Effects, Adobe Photoshop. Wszystkie produkcje zrealizowane podczas warsztatów będziemy montować za pomocą komercyjnego oprogramowania Adobe i darmowego HitFilm Express.
Każdy z uczestników otrzyma od nas darmowe oprogramowanie do animacji poklatkowej i montażu filmów. 

Program warsztatów:
Dzień 1.
Rozgrzewka.[ćwiczenia mające za zadanie zintegrować uczestników]
Gatunki dziennikarskie.[news, reportaż, dokument]
Omówienie kilku newsów telewizyjnych.[praca dziennikarza, operatora kamery]
Zasada poprawnego filmowania.[używanie transfokatora, kadrowanie, oświetlenie planu zdjęciowego]
Nagrywamy wywiad.[każdy z uczestników wciela się w rolę dziennikarza i operatora kamery]
Realizacja newsa.[struktura i budowa newsa telewizyjnego]
Montaż telewizyjny.[obsługa programu Adobe Premiere, Avid, Edius, Sony Vegas- zasady montażu]
Reportaż telewizyjny.[jak zrobić dobry reportaż, realizacja reportażu z warsztatów]
Animacja komputerowa i efekty specjalne [realizacja poklatkowej animacji komputerowej]
Wirtualne studio.[praca z green boxem, techniki kluczowania obrazu]
Spoty reklamowe.[podział na grupy (agencje reklamowe), pisanie scenariusza, storyboard]
Zadanie domowe.[przygotować pomysły na spoty reklamowe]

Dzień 2.
Analiza pomysłów.
Scenariusz.[piszemy scenariusz, przygotowujemy storyboard]
Realizacja reklam.[każda z grup w określonym czasie realizuje zdjęcia, montaż, postprodukcja]
Zakończenie warsztatów.[prezentacja materiałów, rozdanie dyplomów ukończenia warsztatów

Korzyści płynące ze współpracy przy projekcie.
Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział młodych ludzi w projekcie “NEWS, REPORTAŻ, FABUŁA, REKLAMA” gwarantuje długofalowe korzyści. Podczas warsztatów zrealizujemy kilka filmów w tym reportaż opowiadający o warsztatach i o organizatorach. Reportaż zostanie umieszczony na naszej stronie internetowej www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook. Wszystkie materiały zdjęciowe i filmow zostaną przekazane Państwu z możliwością wykorzystania w celach promocyjnych. Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a młodymi mieszkańcami. Warsztaty telewizyjne i filmowe wzbudzają duże zainteresowanie w mediach i bardzo często pojawia się informacja o warsztatach, które prowadzimy - www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Państwa obecność w projekcie, jako Partnera z pewnością utrwali Państwa wizerunek jako instytucji dla której edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo istotną sprawą i której zależy na przygotowaniu młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Uczestnikom zapewniamy sprzęt filmowy (kamery, aparaty fotograficzne), zestawy oświetleniowe, mikrofony bezprewodowe, zestawy do montażu z legalnym 0programowaniem, zetawy do animacji komputerowej, wirtualne studio greenbox, blendy, statywy, monitory do odglądu.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu. Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv