Animacja komputerowa 2D

animkomp

Warsztaty "Animacja komputerowa 2D" mogą trwać od 1 do 2 dni. Zamieszczony poniżej program warsztatów dotyczy zajęć trwających 2 dni w godzinach 10:00-17:00. Animacja komputerowa w odróżnieniu od animacji klasycznej polega na wprawianiu w ruch obiektów za pomocą programów komputerowych. Nie znaczy to, że podczas warsztatów skupimy się tylko i wyłącznie na obsłudze oprogramowania. Materiały, które będziemy animować przygotujemy ręcznie, np. rysują i skanując grafiki, które po zeskanowaniu przygotujemy w programie graficznym a następnie zanimujemy w programie do animacji. Będziemy równierz animować cyfrowe fotografie zrobione podczas warsztatów i grafikę wektorową. Nauczymy jak napisać scenariusz filmu animowanego, narysować storyboard, zaplanować ruch postaci, jak połączyć grafikę komputerową z rzeczywistym obrazem/ruchem kamery, nagrać dźwięk, ustawić wirtualne światło.Poznamy różne techniki tworzenia animacji komputerowej: animacja zeskanowanych rysunków, animacja zdjęć, animacja grafiki wektorowej. Pracować będziemy na oprogramowaniu Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a także na darmowym HitFilm 4 Express.

PROGRAM WARSZTATÓW 2 dni.
Dzień 1.
Rozgrzewka.[poznajmy się]
Wprowadzenie w świat animacji komputerowej.[omówienie i pokaz krótkich animacji zrealizowanych różnymi technikami]
Jak przygotować materiały do animacji.[rozdzielczości, kanał alpha, warstwy]
Scenariusz.[piszemy scenariusz prostej sceny, linia czasu, rozpisanie na ujęcia]
Podział sceny na ujęcia.[zasady poprawnego kadrowania]
Oprogramowanie.[obsługa oprogramowania do kompozycji i animacji, klatki kluczowe, planowanie czasu]
Efekty specjalne.[motion tracking, kluczowanie]
Animujemy. [wspólnie realizujemy prostą scenę składającą się z kilku ujeć]
Udźwiękowienie i montaż.[postprodukcja nagranej sceny, udźwiekowienie]
Zadanie domowe.[dzielimy się na 4 grupy, każda z grup ma za zadanie przygotować pomysł na krótki film animowany]
Tematyka i technika dowolna, może to być animowana reklama, krótka etiuda.

Dzień 2.
Analiza pomysłów.[analizujemy pomysły, przygotowanie do realizacji, przydzielamy zadania]
Realizacja filmów animowanych.[każda z grup w określonym czasie realizuje zdjęcia, montaż, postprodukcję]
Zakończenie warsztatów.[prezentacja materiałów, rozdanie dyplomów ukończenia warsztatów]

Zapewniamy uczestnikom 4 zestawy z oprogramowaniem do animacji komputerowej, skaner, aparaty fotograficzne, tła fotograficzne, kamery HD, oświetlenie studyjne, materiały plastyczne.

Korzyści płynące ze współpracy przy projekcie:
"ANIMACJA KOMPUTEROWA 2D"
Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział młodych ludzi w projekcie "ANIMACJA KOMPUTEROWA 2D” gwarantuje długofalowe korzyści dla Państwa. Podczas warsztatów powstają materiały filmowe i fotograficzne. Każdy materiał filmowy będzie rozpoczynał się planszą z nazwą i logotypem organizatora warsztatów. Na naszej stronie www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook umieścimy obszerną fotorelację z warsztatów wraz z opisem i informacją o organizatorze. Zapraszamy także lokalne media, które bardzo często realizują materiały filmowe i zdjęciowe z warsztatów-www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a młodymi mieszkańcami. Państwa obecność w projekcie jako Partnera z pewnością utrwali Państwa wizerunek jako nstytucji dla której edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo istotną sprawą i której zależy na przygotowaniu młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 1 dzień/8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu.
Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv