Animacja poklatkowa

animpoklat

Warsztaty "Animacja poklatkowa" mogą trwać od 1 do 3 dni. Zamieszczony poniżej program warsztatów dotyczy zajęć trwających 2 dni w godzinach
10:00-17:00. Celem warsztatów "Animacja poklatkowa" jest uświadomienie uczestnikom, że tworzenie filmów animowanych właśnie metodą klasyczną, czyli poklatkową, to bardzo rozwijające wyobraźnię działanie artystyczne. W odróżnieniu od animacji komputerowej to my a nie oprogramowanie komputerowe będziemy wprawiać w ruch i ożywiać naszych aktorów czy poruszać pojazdami, przedmiotami. Pokażemy jak bez użycia skomplikowanych, drogich i specjalistycznych narzędzi wykonać samodzielnie film animowany. Zanim zaczniemy z uczestnikami ożywiać naszych aktorów, nauczymy jak napisać scenariusz, narysować storyboard, zaplanować ruch postaci, nagrać dźwięk, ustawić światło. Poznamy różne techniki tworzenia animacji: animacja plasteliny, klocki Lego, rysunek, wycinanie, animacja lelek zbudowanych podczas zajęć. Uczestnikom udostepniamy całą masę materiałów do budowy postaci i scenografii i zestawy narzędzi.

PROGRAM WARSZTATÓW 2 dni.
Dzień 1.
Rozgrzewka.[poznajmy się]
Wprowadzenie w świat animacji poklatkowej.[omówienie i pokaz krótkich animacji zrealizowanych różnymi technikami]
Z czego możemy zbudować naszego "aktora".[budujemy proste postaci wykorzystując ogólnodostępne materiały]
Budowanie prostej scenografii .[karton, papier, farby]
Scenariusz.[piszemy scenariusz prostej sceny, linia czasu, rozpisanie na ujęcia]
Zdjęcia filmowe.[zasady poprawnego kadrowania, omówienie jakim sprzętem rozbić zdjęcia filmowe/klatki]
Oprogramowanie.[obsługa oprogramowania płatnego DragonFrame i darmowego qStopMotion]
Oświetlenie.[zasady poprawnego oświetlenia sceny, barwy światła, czym oświetlac plan. triki]
Animujemy. [wspólnie realizujemy prostą scenę składającą się z kilku ujeć]
Udźwiękowienie i montaż.[postprodukcja nagranej sceny, udźwiekowienie]
Zadanie domowe.[dzielimy się na 4 grupy, każda z grup ma za zadanie przygotować pomysł na krótki film animowany]
Tematyka i technika dowolna, może to być animowana reklama, krótka etiuda.

Dzień 2.
Analiza pomysłów.[analizujemy pomysły, przygotowanie do realizacji, przydzielamy zadania]
Realizacja filmów animowanych.[każda z grup w określonym czasie realizuje zdjęcia, montaż, postprodukcję]
Zakończenie warsztatów.[prezentacja materiałów, rozdanie dyplomów ukończenia warsztatów]

Zapewniamy uczestnikom materiały do tworzenia postaci, plastelina, modelina, druty florystyczne róznej grubości, pianki, styropian, listewki, farby, papier, klej gorący, narzędzia do modelowania plasteliny i modeliny. Zapewnimay także narzędzia: obcęgi, lutownice, wkrętarki i wiele innych. Posiadamy 4 zestawy do animacji poklatkowej z zainstalowanym płatnym oprogramowaniem DragonFrame i darmowymi takimi jak qStopMotion, MonkeyJam, oprogramowaniem do montażu i postprodukcji Adobe Premiere, Adobe After Effects, Adobe Photoshop. Zestawy oświetleniowe, lampy ledowe i żarowe.
Sprzęt fotograficzny i filmowy firm Nikon i Canon.

Korzyści płynące ze współpracy przy projekcie:
"ANIMACJA POKLATKOWA"
Jako nasz Partner możecie Państwo czerpać korzyści ze współpracy z działań w obszarze marketingu i promocji. Udział młodych ludzi w projekcie "ANIMACJA POKLATKOWA” gwarantuje długofalowe korzyści dla Państwa. Podczas warsztatów powstają materiały filmowe i fotograficzne. Każdy materiał filmowy będzie rozpoczynał się planszą z nazwą i logotypem organizatora warsztatów. Na naszej stronie www.warsztatyfilmowe.eu i na naszym profilu facebook umieścimy obszerną fotorelację z warsztatów wraz z opisem i informacją o organizatorze. Zapraszamy także lokalne media, które bardzo często realizują materiały filmowe i zdjęciowe z warsztatów-www.warsztatyfilmowe.eu/referencje/napisali-o-nas
Tego typu działania są bardzo ważne w budowaniu relacji między Urzędem Gminy lub Miasta, Gminnym Ośrodkiem Kultury a młodymi mieszkańcami. Państwa obecność w projekcie jako Partnera z pewnością utrwali Państwa wizerunek jako nstytucji dla której edukacja dzieci i młodzieży jest bardzo istotną sprawą i której zależy na przygotowaniu młodego pokolenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Każde warsztaty wyceniamy indywidualnie. Cena zależna jest od czasu trwania warsztatów (minimum 1 dzień/8h lekcyjnych), od ilości uczestników i od odległości jaką do państwa musimy pokonać.
Najczęściej warsztaty które prowadzimy, trwają dwa dni (sobota/niedziela) w godzinach 10-17, ale oczywiście jesteśmy otwarci na realizację warsztatów w tygodniu.
Preferowana ilość uczestników 10-25 osób.
Zapraszamy do kontaktu
Michał Baranowski
+48 696 151 759
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.pl/warsztatytv