Witamy w GOODFILM - warsztaty telewizyjne i filmowe.

Kim jesteśmy i co robimy ...

Aparat fotograficzny, komórka, smartfon, mała kamera... dziś właściwie wszystkim można filmować! Narzędzia są coraz lepsze, coraz tańsze i coraz bardziej dostępne. Jak nakręcić ciekawy film? Co zrobić by moje zdjęcia były ładniejsze? Wystarczy kilka prostych rad, parę podpowiedzi, wspólna zabawa sprzętem - i otwierają się przed nami oceany artystycznych możliwości! Dokument, viral, teledysk, animacja, fabuła, własna bajka... ogranicza was tylko wasza wyobraźnia Zapraszamy do wspólnego wejścia do wspaniałego świata filmu, nie bójcie się - na początek podamy wam pomocną dłoń ;)

Filmowaniem zajmujemy się od wielu lat. Realizowaliśmy setki newsów, reportaży, dokumentów, reklam i filmów - ale cały czas bawimy się wywołując emocje obrazem! I chcemy się z wami tą radością podzielić. Bo robienie własnego filmu - to tworzenie nowego świata i... fajna zabawa! Chcemy was namówić, żeby nie filmować wypadku samochodowego, śpiącego na szkolnej ławce kolegi czy bójki pod salą gimnastyczną: kręćcie fabułę! Wymyślajcie scenariusze, historie i opowieści i... filmujcie to! My chętnie wam w tym pomożemy! W trakcie warsztatów mówimy jak przygotowywać scenariusz, jak rozpisywać sceny, trenujemy zabawę z kamerą, uczymy jak filmować, bawimy się w animacje! Zaproście nas do siebie, a my zabierzemy was do tajemniczej krainy filmu!

 

...i jak to robimy.

Z ostatniej chwili: "WARSZTATY Z ANIMACJI POKLATKOWEJ" I "ANIMACJI KOMPUTEROWEJ 2D".

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza warsztatowa oferta została poszerzona o tradycyjną animację poklatkową i animację komputerową 2D. Osoby które uczestniczyły w naszych warsztatach miały okazję poznać podstawy animacji, ale zainteresowanie było tak duże, że postanowiliśmy przygotować ofertę dotyczącą wyłącznie samej animacji. Podczas warsztatów z animacji poklatkowej nauczycie się jak bez użycia specjalistycznych i drogich narzędzi samodzielnie wykonać poklatkowy film animowany. Będziemy używać darmowych programów takich jak MonkeyJam, qStopMotion ale i profesjonalnego oprogramowania którym jest DragonFrame, wykorzystywany do produkcji filmów animowanych przez największe studia filmowe. Będziemy tworzyć postaci z różnych materiałów takich jak: plastelina, papier, styropian, różnego rodzaju pianki, druty, materiał, modelina. Nauczymy Was jak napisać scenariusz, narysować storyboard, jak i czym zrealizować zdjęcia poklatkowe, jak oświetlić plan, jak i z czego zbudować scenografię i jak zmontować i udźwiękowić nasz poklatkowy film animowany.
Udowodnimy Wam, że aby zrealizować poklatkową animację na wysokim poziomie, nie trzeba mieć dużego budżetu!!!
Program zajęć został tak przygotowany abyście po zakończeniu warsztatów i dzięki zdobytej
wiedzy, mogli sami w domowych warunkach realizować swoje filmy animowane. Nowością w naszej ofercie są także warsztaty z animacji komputerowej 2D. Podczas tych warsztatów będziemy pracować na darmowym oprogramowaniu HitFilm Express i na profesjonalnych programach takich jak Adobe After Effects (program do animacji, kompozycji, motion design), Adobe lllustrator (program do grafiki wektorowej). Adobe Photoshop (program do obróbki grafiki bitmapowej i fotografii).
Do tworzenia animacji wykorzystamy także bardziej "analogowe" narzędzia, takie jak kredki czy ołówki a zeskanowane obrazy wprawimy w ruch właśnie dzięki w/w programom. Praca przy animacji, czy to poklatkowej czy komputerowej to naprawdę świetna i wciągająca zabawa, która niesamowicie rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność. Szczegółowe oferty dotyczące warsztatów z animacji klasycznej i komputerowej tu:

Program warsztatów: animacja poklatkowa 
Program warsztatów: animacja komputerowa 2D